Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пронајдена црната кутија на бродот со хемикалии кој тоне кај Шри Ланка

Лоцирана е црната кутија на бродот полн со хемикалии и пластика што тоне на брегот на Шри Ланка, соопштија денеска официјални лица, додека истражителите се обидуваат да утврдат што го предизвикало пожарот во пловниот објект.

Back to top button
Close
Close