ХроникаХроника.Портал

Пронајден хероин во домот на 37-годишен гостиварец

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска, во 12.00 часот, по преземени мерки од страна на инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар извршен е претрес во домот кај В.С.(37) од Гостивар при што се пронајдени околу 110 грама хероин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close