0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Промовирна монографијата „Поглед низ времето“ на Киро Кипроски

Последното дело на гостиварскиот публицист Киро Кипроски „Поглед низ времето“ со новинарски текстови, фотографии и белешки на авторот, беше промовирано во Гостивар. Во монографијата се опфатени настани во периодот од речиси половина кои авторот ги објавувал во повеќе медиуми со кои соработувал.

Back to top button
Close
Close