0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Промовирани возила и специјализирана опрема за спасување во зимски услови во прекуграничниот регион околу Охридското Езеро

Специјализирана опрема за спасување во зимски услови и возила добија Црвен крст - Охрид, општините Дебрца и Грамш и алпинистичкиот клуб „Патагонија“ преку проектот „Нови можности за безбеден зимски авантуристички туризам“ финансиран од Европската Унија, преку ИПА2 Програмата за прекугранична соработка меѓу Северна Македонија и Албанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close