0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Промовирана национална платформа за електронски упис на првачиња

Првоодделенците за претстојната учебна 2021/2022 година првпат ќе може да се запишат и електронски. Уписот почнува од мај како и во минатите години, но годинава родителите не е потребно да доаѓаат во училиштата, туку документите за своите деца ќе ги поднесат онлајн преку националната платформа за електронски упис на првачиња на  порталот uslugi.gov.mk.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close