Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Промовирана монографија 65 години КУД Илинден – Битола

Културно уметничкото друштво „Илинден“ - Битола промовира монографија чиј автор и уредник е Борче Димитровски.

Back to top button
Close
Close