0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Промовирана иновација на нов вид заштитна маска за заштита од Ковид-19, која е безбедна сто проценти

Нов вид заштитна маска за повеќекратна употреба за заштита од вирусот Ковид-19, која е безбедна сто проценти, презентираше денеска на прес-конференција претседателот на Национална асоцијација на пронаоѓачите на Македонија (НАИМ), Марко Узелац.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close