0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Промовирана иновација на нов вид заштитна маска за заштита од Ковид-19, која е безбедна сто проценти

Нов вид заштитна маска за повеќекратна употреба за заштита од вирусот Ковид-19, која е безбедна сто проценти, презентираше денеска на прес-конференција претседателот на Национална асоцијација на пронаоѓачите на Македонија (НАИМ), Марко Узелац.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close