Дописници МКДКултураКултура.Портал

Промовиран романот „Виенски Гамбит“ од Анде Јанков во Велес

Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше промовиран романот „Виенски Гамбит“ од велешниот писател Анде Јанков. Ова е втора книга на младиот автор и планира да издаде најмалку три, а најмногу шест-седум  продолженија.Тоа е интигрантен,тензичен и непредвидлив роман кој читателот го држи во недоумица се’ до последната страница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close