0_Спорт.ПорталОстанато

Промовиран новиот ИТКФ веб сајт

Интернационалната традиционална карате федерација денес одржа меѓународна онлајн конференција и промоција на новиот веб сајт - (www.itkf.global).

Скопје, 11 јули 2020 (МИА) – Интернационалната традиционална карате федерација денес одржа меѓународна онлајн конференција и промоција на новиот веб сајт – (www.itkf.global).

На состанокот кој всушност претставуваше промоцијата на новиот сајт, учествуваа вкупно 63 земји членки на ИТКФ од целиот свет. Свое обраќање имаа Џилберто Гартнер-претседател на ИТКФ и Луис Алберто Кустер-генерален секретар.

Претставници на Македоснката традиционална карате федерација беа Венцислав Недев и Дејан Недев. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close