КултураКултура.Портал

Промоција на Водич за лица со попреченост при посета на музеите

Музејот на Северна Македонија денеска ќе промовира Водич за лица со попреченост при посета на музеите, прва ваква публикација посветена на вработените во музеите. Автори на изданието се Емилија Георгиева и Сузана Марковска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close