КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Промоција на „Преобразби“ во македонскиот КИЦ во Софија

Во Културно информативниот центар на РС Македонија во Софија деенска ќе биде промовирана книгата „Преобразби“, која е составена од поетски дела на македонскиот писател Владимир Мартиновски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close