0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderПолитика

Промоција на поштенска марка по повод 25 години дипломатски односи со САД

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и директорот на Пошта, Јани Макрадули денеска во холот на МНР ќе промовираат поштенска марка по повод 25-годишнината од воспоставувањето на дипломатските односи помеѓу Република Северна Македонија и САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close