0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Промоција на нови 55 подофицери, втора група од вкупно 120 за годинава

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во касарната „Илинден“ во Скопје ќе се обрати на свеченоста за промоција на втората група од 55 од вкупно 120 професионални војници во прв подофицерски чин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close