0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Промоција на книгите „Манастир Фуентерабија“ и „Вилино“ во КИЦ на РСМ во Софија

Културно-информативниот центар на Северна Македонија во Софија информира дека денеска со почеток во 18:30 часот ќе бидат промовирани книгите „Манастир Фуентерабија“ од Јагода Михајловска-Георгиева и „Вилино“ од Винка Саздова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close