КултураКултура.Портал

Промоција на книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката и колумнистка Дамчевска

На платото пред Младинскиот културен центар вечерва ќе биде промовирана книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката и колумнистка Весна Дамчевска.  Промотор на книгата ќе биде македонскиот книжевен критичар и теоретичар Александар Прокопиев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close