0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Промоција на извештајот од имплементацијата на препораките за проценка на ранливоста од корупција при вработување во јавниот сектор

Транспаренси Интернешнл-Македонија и Државната комисија за спречување на корупција денеска ќе одржат настан на кој ќе биде презентиран Извештајот од мониторингот на имплементацијата на препораките од извештајот за проценка на ранливост од корупција при процедурите за вработување во јавниот сектор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close