0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Промоција на иницијативата „Отворено судство“

Промоција на иницијативата „Отворено судство“ која е дел од програмата „Подобрување на транспарентноста, правната сигурност и ефикасноста на судството во Северна Македонија” ќе се одржи денеска во Скопје.

Скопје, 22 јануари 2020 (МИА) – Промоција на иницијативата „Отворено судство“ која е дел од програмата „Подобрување на транспарентноста, правната сигурност и ефикасноста на судството во Северна Македонија” ќе се одржи денеска во Скопје.

На настанот ќе биде промовирана и анализата „Отвореност на судството во Северна Македонија“.

Како што најавија од Центарот за правни истражувања и анализи, поздравни обраќања ќе имаат министерката за правда Рената Дескоска, амбасадорката на Велика Британија Рејчел Галовеј, вд претседател на Врховниот суд Фаик Арслани и претседателот на Судскиот совет Киро Здравев. мс/са/

Back to top button
Close
Close