0_Web_АктуелноОпштество

Промоција на анализата на јавното мислење за македонскиот процес на пристапување кон Европската Унија во 2020

Фондацијата Конрад Аденауер во соработка со Институтот за демократиј денеска ќе одржат онлајн настан со почеток во 10 часот, за промоција на два истражувачки трудови на тема „Анализа на јавното мислење за македонскиот процес на пристапување кон Европската Унија“ (2014 – 2020) и  „Политички тобоган – Година исполнета со пресврти за Република Северна Македонија на нејзиниот пат кон Европската Унија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close