Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Прометот кај услугите во вториот квартал со пад од 34,8 отсто, кај туристичките агенции и туроператори од 99 отсто

Прометот од продажба на услугите во второто тримесечје од годинава во однос на истиот период лани забележува пад од 34,8 отсто, објави Државниот завод за статистика.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close