0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Променливо облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Скопје, 10 март 2020 (МИА) – Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус два до седум, а дневната температура од четири до 13 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд,  Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до девет степени. сст/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close