Временска прогноза

Променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Скопје, 16 август 2020 (МИА) – Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. УВ=7

Утринскат температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната темперстура ќе се движи од 23 до 31 степени.

Во Сккопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. УВ=7

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температура до 30 степени.

Локален пороен дожд и грмежи во попладневните часови ќе има и од понеделник.

Back to top button
Close
Close