0_Web_АктуелноВременска прогноза

Променливо облачно со локален дожд и грмежи, повеќе сонце попладне

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повеќе сончеви периоди во попладневните часови. Ќе има појава на краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close