Временска прогноза

Променливо облачно и студено

Скопје, 5 декември 2019 (МИА) – Во земјава ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. По одделни котлини магливо.

Утринсакта температура ќе се движи од минус два до минус седум, а дневната температура од три до соум степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди.

Утринската температура ќе достигне до минус четири, а дневната температура до пет степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со постепен пораст на дневните температури. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено време. Во петок попладне и во сабота има локални врнежи од дожд.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close