БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Промени во грчката Влада

Заменик-министерот и портпарол на грчката Влада Стелиос Пецас, напладне ќе ги соопшти промените во Владата на Грција, односно како што соопштуваат од кабинетот на Мицотакис „ функционалните подобрувања во владиниот состав“, јави дописничката на МИА од Атина.

Атина, 4 август 2020 (МИА) – Заменик-министерот и портпарол на грчката Влада Стелиос Пецас, напладне ќе ги соопшти промените во Владата на Грција, односно како што соопштуваат од кабинетот на Мицотакис „функционалните подобрувања во владиниот состав“, јави дописничката на МИА од Атина.

Според информациите во Грција, веројатно е дека не станува збор за класична реконструкција, туку за мали промени особено на позициите заменици-министри и генерални секретари.ср/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close