0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Промени на правилата за влез во Грција

Комисијата на епидемиолози од Министерството за здравство на Грција, на денешниот состанок, како што соопшти заменик-министерот за цивилна заштита Никос Хардаљас, едногласно, одлучила да се воведат одредени промени поврзани со туризмот и начинот на влез во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close