0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Промена на термините за завршниците во ракометниот куп

Завршните турнири во машка и женска конкуренција во македонскиот ракометен Куп ќе стартуваат ден порано од првично објавениот датум и ќе се играат од 13 до 15 мај во Скопје, соопшти денеска Ракометната федерација на Македонија (РФМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close