Дописници МКДОпштински вести

Пролжува чистењето на мразот од тротоарите но и кровови во Битола

Високата снежна покривка која надмина 35 сантиметри и ниската температура на воздухот која во изминатите два дена во Битола се спушти на -22 степени под нулата, го забрза процесот на формирање голомразица на троторарите и мраз на крововите и олуците на објектите, чија должина некаде надминува еден метар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close