Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштество

Прогласени победниците на годинешното онлајн издание на „Делчево Фест 2020“

Културно-уметничкото друштво „Гоце Делчев“ од Делчево ги соопшти имињата на победниците на годинешниот 44. Меѓународен музички и фолклорен фестивал „Делчево Фест 2020“. Првото место од стручното жири како што информираше стручниот раководител и координатор и припадна на Фолкорната група „Копачка“ од село Драмче, Делчево.

Back to top button
Close
Close