0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници МКДСторија

Професор по македонски јазик прави вино кое освојува награди

Професор по македонски јазик прави вино кое освојува награди. Станува збор за кавадарчанецот Влатко Тасев, кој вели за МИА дека и виното зборува, само треба да се знае винскиот јазик. Тој е дециден дека на страста кон правење добро вино посветува многу љубов, дел од своето време, внимание и трпение.

Back to top button
Close
Close