Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Проф. Пите: Вакцината  против Ковид-19 треба да биде општо добро

Претседателот на Националната независна мисија за проценка на управувањето со кризата Ковид-19 во Франција, професор Дидие Пите денеска изрази оптимизам истакнувајќи оти „во голема мера можеме да се надеваме на подобрување на состојбата“, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close