0_Македонија.ПорталГраѓански секторОпштество

Проектот Среќа за поддршка на семејствата во социјален ризик се проширува

Проект Среќа со поддршка од македонските компании обезбедува живеалишта за семејства со деца кои живеат во исклучително тешки и нехумани услови. Една од компаниите што ја поддржува иницијативата на здружението е компанијата Слога Пром - Кавадарци, која во текот на следните три месеци ќе ги снабдува со пакети прехранбени производи семејствата кои се во социјален ризик и се дел од Проект Среќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close