0_Македонија.ПорталОпштество

Проекти за домување на Ромите во вредност од 3,2 милиони евра

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, евроамбасадорот Дејвид Гир и пратеничката Латифа Шиковска денеска ќе се обратат на промотивен настан за отпочнување на проекти за домување на Ромите. Проектите се во вкупна вредност од 3,2 милиони евра во рамки на Инструментот за претпристапна помош – ИПА 2, кој Владата го спроведува со поддршка од Делегацијата на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close