Дописници МКДОпштински вести

Проект за санација и ревитализација на стариот чинар во Охрид

Општина Охрид во Програмата за заштита на животната средина и природата за тековната година обезбеди и средства за санација и ревитализација на стариот чинар што се наоѓа на истоимениот плоштад на почетокот на Чаршијата во центарот на градот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close