Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Проекција на три документарни филмови во Кинотека во рамки на „Вечери на женски права“

„Вечери на женски права“ од 2010 година традиционално се организира на различни локации во Скопје и нуди алтернатива за прославувањето на Меѓународниот ден на жената - 8 Март. Годинешното издание на настанот се одржува во хибриден формат, комбинирајќи настани што се оджуваа со физичко и онлајн присуство, додека од 14 до 16 мај со почеток од 20 часот ќе се емитуваат филмски проекции во Кинотеката на Северна Македонија, информира Град Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close