КултураКултура.Портал

Проекција на „Ева“ и излагање на тема за човекот и технологијата

Во Ревијалната програма: филм - философија на 11. Филозофски филмски фестивал (ФФФ), вечер од 21 часот во летното кино „Мирно лето“ ќе биде прикажан шпанскиот научно-фантастичен филм од 2011 година „Ева“ - деби на режисерот Кике Маило.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close