Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Продолжуваат протестите во Полска поради законот за абортус

Активистките за женски права и неколку илјади луѓе кои ги поддржуваат, и вчера, петти ден по ред протестираа ширум Полска поради заострување на строгиот закон за абортус

Back to top button
Close
Close