Svet.SlajderСветСвет.Портал

Продолжуваат протестите во Мјанмар

Професорите и студентите денеска излегоа на улиците во Мјанмар повикувајќи на граѓанска непослушност, додека протестното движење против преземањето на власата од страна на армијата доби поддршка од партијата на соборената лидерка Аунг Сан Су Чи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close