БалканБалкан.Портал

Продолжуваат протестите во Хрватска, можни се и предвремени избори

Во Хрватска веќе 14. ден трае штрајкот во образованието, па и денеска нема да има настава во училиштата во Градот Загреб и во Дубровничко-неретванската жупанија

Back to top button
Close
Close