0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Продолжуваат преговорите за договорот за Брегзит

Потпретседателот на Европската комисија, Марош Шефчовиќ изјави дека денеска во Брисел ќе се сретне со британскиот министер Мајкл Гоув, непосредно пред крајниот рок на ЕУ, на крајот на месецот, Лондон да се откаже од нацрт-законот со цел да се преработи договорот.

Back to top button
Close
Close