СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Продолжуваат евакуациите од Авганистан по смртоносниот напад

Евакуацијата на луѓето со авиони од Авганистан продолжи и денеска, еден ден по смртоносниот напад врз цивили и американски војници во близина на аеродромот во Кабул.

Back to top button
Close
Close