0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Продолжуваат антивладините протести во Бугарија

Околу 10.000 луѓе вчера се собраа во Софија на Денот на независноста барајќи „независност од мафијата“ и оставка на Владата која ја обвинуваат за поврзаност со олигарсите.

Back to top button
Close
Close