Svet.SlajderСветСвет.Портал

Продолжува воената вежба на иранската морнарица во Омански Залив

Иранската морнарица ја продолжи воена вежба во Омански Залив со лансирање на балистички ракети симулирајќи напад врз непријателски цели

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close