0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Продолжува утврдувањето на предлог-листата на членови на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Во Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе продолжи утврдување предлог листа за избор на членови на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close