0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Продолжува труењето кучиња во М.Каменица

Иако неодамна беше извршена акцијата за заловување кучиња скитници во М.Каменица и оваа сабота според информации на граѓани продолжи труењето на оние животни, кои останаа недетектирани од надлежната служба задолжена за нивно безбедно дислоцирање од улиците. Лошата глетка која и денеска можеше да се забележи низ градските улици повторно ги загрижи граѓаните кои велат дека труењето е опасно за околината.

Back to top button
Close
Close