0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19, во последната статистика нема починати лица

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа регистрирани осум новозаболени, а немаше починати пациенти.

Back to top button
Close
Close