0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Продолжува соработката меѓу Клиниката за детски болести и Макстил, ќе се реновира Одделот за онкологија

Клиниката за детски болести и Макстил АД ќе потпишат Меморандум за реновирање на Одделот онкологија, со што продолжува веќе воспоставената соработка меѓу Клиниката и Макстил.

Скопје, 5 мај 2021 (МИА) – Клиниката за детски болести и Макстил АД ќе потпишат Меморандум за реновирање на Одделот онкологија, со што продолжува веќе воспоставената соработка меѓу Клиниката и Макстил.

На настанот ќе присуствуваат министерот за здравство Венко Филипче, Иван Бановски, генерален директор на Макстил и д-р Аспазија Софијанова, директор на Клиника за детски болести. свс/ев/

Таг
Back to top button
Close
Close