0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Продолжува собраниската седница за избор на заменици-министри

Собранието денеска треба да ја продолжи седницата за избор на заменици министри во Владата. Продолжението на седница претседателот на законодавниот дом Талат Џафери го закажа за 14 часот, но, како што најави, можно е и пролонгирање поради заседавањето на Советот за безбедност кај шефот на државата Стево Пендаровски. 

Back to top button
Close
Close