0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Продолжува серијата порази за Голден стејт

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Шарлот, 5 декември 2019 (МИА) – Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Голден стејт 106:91
Детроит – Милвоки 103:127
Орландо – Феникс 128:114
Атланта – Бруклин 118:130
Бостон – Мајами 112:93
Чикаго – Мемфис 106:99
Оклахома – Индијана 100:107
Далас – Минесота 121:114
Јута – Лос Анџелес лејкерс 96:121
Портланд – Сакраменто 127:116.

Со биланс 19 победи и три порази лидери во двете конференции се ЛА лејкерс (Запад) и Милвоки бакс (Исток). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close