Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Продолжува серијата грабежи на познати француски личности, последен на листата Бернар Тапи

Претседателот на Франција Емануел Макрон лично му телефонира на познатиот француски претприемач и некогашен министер и претседател на фудбалскиот клуб ОМ Марсеј и поранешен сопственик на „Адидас“, чија кариера беше проследена со скандали, Бернар Тапи, откако тој и неговата сопруга, биле ограбени и малтретирани во нивниот дом близу Париз ноќта кон неделата, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close