Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Продолжува рочиштето за казните на членовите на Златна зора, пред судот повторно закажани протести

Судот во Атина, денеска се очекува да ги соопшти одлуките околу барањата на адвокатите за олеснителните околности и ублажувањето на казните, а потоа да започне процесот за одредување на конечните казните, паралелно со рочиштето, повторно се закажани протести, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close